W ostatni weekend 15-17 marca 2024 wraz z naszą parafialną młodzieżą uczestniczyliśmy w Formacyjnych Spotkaniach Młodych odbywających się w La Ferte we Francji. (SFM – jest formą duchowego towarzyszenia młodym ludziom w ich drodze ku Bogu, i swoje początki ma w Niemczech, gdzie duszpasterze polskich emigrantów – księża chrystusowcy już wiele lat temu dostrzegli potrzebę duchowej formacji młodzieży. Dzisiaj Spotkania SFM odbywają się także w Polsce i Francji.) Wielkopostna edycja spotkania odbyła się pod hasłem „Weź swój krzyż”. Z naszej parafii w spotkaniu uczesniczyło 8 osób. Przeżyliśmy wiele pieknych chwil i wydarzeń. Uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej uliczkami La Ferte, której towarzyszył padający deszcz, niosąc ze sobą własne krzyże, które potem swoje miejsce znalazły w kaplicy. Wsłuchiwaliśmy się w słowa konferencji, które dla nas wygłosili ks. Vitalij, ks. Maksymilian i ks. Krzysztof. Dzieliliśmy sie Słowem Bożym pracując w grupach, wspólnie się modliliśmy podczas Eucharysti. Przeżyliśmy piękną całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. A po zakończonym spotkaniu udaliśmy się na zwiedzanie Paryża, robiąc sobie pamiatkowe zdjęcie pod wieżą Eiffla. Dziekujemy Bogu za ten piękny czas.

2024-03-16-01_10_54_950

Zdjęcie 1 z 23

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

error: Content is protected !!