Ekstremalna Droga Krzyżowa

Kochani Parafianie po krótkiej przerwie po raz kolejny zapraszamy na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Tegoroczna edycja rozpocznie się Mszą świętą w kościele w Amsterdamie 8 kwietnia 2022 o godz. 19:00. Trasa tegorocznej drogi poprowadzi nas do Heiloo do Sanktuarium Matki Bożej w potrzebie. Serdecznie zapraszamy. Zapisy: https://www.edk.org.pl/trasa-edk-6712
 
Do tej pory wyzwaniem EDK było przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno. Zapraszam na EDK AD 2022!
 
Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku rzucił wyzwanie:
„Nie podoba się wam świat dookoła? Zamiast narzekać, wstańcie z kanapy i zacznijcie go zmieniać. Napełnijcie go wartościami, zarażając innych optymizmem i radością, która rodzi się z miłości Boga”.
 
EDK odpowiada na podstawowy problem wielu ludzi. Nie są zadowoleni z tego, jak wygląda ich życie.Jednak boją się zmiany – nie chcą utracić tego, co mają. Mają swoją strefę komfortu, w środkuktórej jest dużo nierozwiązanych problemów. Kiedy jednak człowiek raz przekroczy te granice, właśnie w czasie EDK, może uwierzyć w to, że jest w stanie zmienić swoje życie.
Siłą EDK jest moment, w którym osoba, która wyruszyła na nocną trasę przeżywa kryzys. Wszystko w środku krzyczy: czemu nie jesteś swoim łóżku, czemu nie w swojej strefie komfortu. Po co Ci to?
 
Zwykle ma to miejsce już nad ranem, wraz z brzaskiem słońca. Gdy wielu, wielu osobom brakuje sił. Wtedy, żeby iść dalej, trzeba powiedzieć: Boże, teraz, gdy jest mi tak źle, chce się spotkać z Tobą. Nie po to, aby mi było dobrze, ale abym stał się lepszy. Bóg lubi takie prośby i je wysłuchuje.
Posts created 96

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

error: Content is protected !!