Jak pomóc Ukrainie ???

Szczęść Boże, w ciągu ostatnich dni otrzymuję wiele pytań jak pomóc potrzebującym. Wielu z nas chciałoby jakoś pomóc ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainie. Dzisiaj na całym świecie prowadzi się wiele zbiórek i jest mnóstwo możliwości pomocy. Jako parafia  chcemy także zaangażować się w to dzieło. 

  1. W najbliższą niedzielę 06.03. o godz. 12:00 odbędzie się Msza święta o pokój na Ukrainie. Niech będzie to wyraz naszej solidarności z cierpiącymi na Ukrainie. Zaproście na Mszę Waszych znajomych, przyjaciół, pracowników z Ukrainy. 
  2. W najbliższą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę na rzecz poszkodowanych agresją rosyjską na terytorium Ukrainy. Zachęcam, aby w tym roku jałmużnę wielkopostna przeznaczyć na ten cel. Chcemy wspomóc dwie parafie prowadzone przez chrystusowców na Ukrainie, w Mikołajowie, który obecnie znajduje się pod ostrzałem i w Kamieńcu Podolskim, gdzie przyjmowani są ludzie uciekający ze wschodniej Ukrainy. Swoją ofiarę można wpłacić także na konto parafialne z dopiskiem pomoc dla Ukrainy.
  3. Przeprowadzimy zbiórkę apteczek medycznych. Moi znajomi na Ukrainie, z którymi mam kontakt, szczególnie we wschodniej Ukrainy (gdzie prowadzony jest silny obstrzał) proszą najbardziej o środki medyczne. Zachęcam do zakupu apteczek medycznych i o przyniesienia ich do kościoła.
Posts created 97

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

error: Content is protected !!