Nowe wytyczne Konferencji Episkopatu Niderlandów 20.12. 2021

 

Oprócz wcześniej ogłoszonych ograniczeń w kościołach, biskupi postanowili zaostrzyć jeszcze bardziej środki związku z ogłoszoną blokadą 19 grudnia.

Na początku grudnia odwołano wszystkie publiczne uroczystości po godzinie 17:00, a wraz z nimi wszystkie publiczne obchody nocy Bożego Narodzenia, aby zapobiec masowemu ruchowi wiernych w Wigilię. Teraz biskupi ogłaszają, że tylko 50 osób będzie mogło uczestniczyć w uroczystościach publicznych przed godziną 17:00.

Blokada jest drastyczna dla wszystkich. RK-K. biskupi i biorą za to swoją odpowiedzialność. Rozumieją, że jest to kolejne rozczarowanie dla parafii i parafian, które m.in. utrudnia wspólne świętowanie Bożego Narodzenia. „Ale – proszą biskupi – troszczmy się o naszych sąsiadów i czyńmy to ostrożnie w solidarności z całym społeczeństwem. Jako wierzący przechodzimy przez ten mroczny czas w mocy wiary i ufności, że Światło Chrystusa zwycięża ciemność”.

Wszystkie uroczystości przed godziną 17:00 pozostaną otwarte dla publiczności z udziałem maksymalnie pięćdziesięciu osób, z wyłączeniem ministrantów.

Posts created 97

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

error: Content is protected !!