Rozszerzenie miar koronowych. Żadnych uroczystości po 17:00 – nawet w Boże Narodzenie?

Biskupi holenderscy postanowili rozszerzyć środki koronacyjne dla Kościoła rzymskokatolickiego. Ma to związek z obecnymi wydarzeniami w dziedzinie pandemii korony. W R.-K. Uroczystości kościelne nie będą się na razie odbywały po godzinie 17:00 i dotyczy to również świąt Bożego Narodzenia.

Decyzja ta wchodzi w życie natychmiast i dotyczy uroczystości oraz innych zgromadzeń kościelnych w godzinach od 17:00 do 5:00. Inne spotkania kościelne to na przykład spotkania katechetyczne lub spotkania rady parafialnej. Można je oczywiście zorganizować cyfrowo po godzinie 17:00. Wieczorne uroczystości w dni powszednie i soboty mają zakończyć się o 17:00. Pomimo tego, że dzień jest krótki, parafie proszone są o przeprowadzenie tego w miarę możliwości na obchody nadchodzącego weekendu.

 

Biskupi już wprowadzili półtorametrową miarę, która teraz stała się prawnym obowiązkiem. W kościołach, w których oczekuje się większej liczby osób niż pozwala na to pojemność budynku kościelnego na wysokości półtora metra, ponownie wprowadzany jest system rezerwacji.

Zachowany jest obowiązek noszenia czepka na usta podczas ruchu. Ponadto nadal obowiązują podstawowe zasady z zakresu higieny, wentylacji i pozostania w domu w przypadku wystąpienia objawów. Na razie utrzymane zostaną również ogłoszone wcześniej zasady dotyczące śpiewania.

Posts created 97

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

error: Content is protected !!