Pielgrzymka samolotowa do Fatimy i Santiago de Compostela 2023

Po długiej przerwie zapraszamy na wspólny pielgrzymkowy szlak. W przyszłym roku planujemy dwie pielgrzymki. Pierwsza do Potrugalii i Hiszpani, oraz druga do Grecji. W dniach 27.04.2023-04.05.2023 odbedzie się 8 dniowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Zanurzymy się w modlitewną atmosferę słynnego miejsca pielgrzymkowego w Fatimie  i odwiedzimy Santiago, cel i miejsce tęsknoty wielu pielgrzymów. Szczegółowe informacje i zapisy u księdza Jana.

 

PROGRAM
Dzień 1: Czwartek, 27.04.2023 r. / Wylot do Portugalii: AMSTERDAM – LIZBONA – SANTARÉM – FÁTIMA (136km)
O umówionej godzinie (04:45) spotykamy się na lotnisku w Amsterdamie. Odprawa paszportowo – bagażowa. Odlot do Portugalii o godz. 07:00. Lądowanie w Lizbonie o godz. 09:00. Po przylocie na lotnisko „Humberto Delgado“ w Lizbonie, Twój lokalny
przewodnik będzie czekał na Ciebie i będzie Ci towarzyszył w drodze do Santarém, pięknego miasteczka, w którym miał miejsce cud eucharystyczny. W tym kościele święta Hostia doznaje adoracji przez rzesze pielgrzymów z całego świata do dnia dzisiejszego. Następnie transfer do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie, Msza Święta, obiadokolacja. Wieczorem, po kolacji, uczestniczymy w modlitwie różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg w hotelu w Fátimie.

Dzień 2: Piatek, 28.04.2023 r. / FÁTIMA
Po śniadaniu zwiedzamy Fatimę. Tu wokół miejsca Objawień z czasem wyrosło Sanktuarium Fatimskie. Pokłonimy się przed
figurą Matki Boskiej w Kaplicy Objawień, nawiedzimy Bazylikę Różańcową, gdzie znajdują się groby świętych Hiacynty i Franciszka oraz Siostry Łucji, a także kościół Trójcy Przenajświętszej. Zobaczymy też pomnik św. Jana Pawła II. Msza Święta. Po
południu czas wolny w Fatimie. Każdy może pozwolić, aby miejsca święte oddziaływały na niego w ciszy i spokoju, szukać osobistej modlitwy. Obiadokolacja. Wieczorem, po kolacji, uczestniczymy w modlitwie różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg w
hotelu w Fátimie.

Dzień 3: Sobota, 29.04.2023 r. / FÁTIMA – AJUSTREL – BATALHA – NAZARE – FATIMA (120km)
Msza Święta. Po śniadaniu przejdziemy tzw. „ścieżką pastuszków” do Aljustrel, przemierzając tę samą drogę, którą przed ponad
stu laty wędrowali Łucja, Hiacynta i Franciszek, świadkowie objawień Matki Bożej. Odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Zobaczymy miejsce objawień Anioła w Loca do Anjo i Maryi w Valinhos. W przysiółku Aljustrel czas jakby się zatrzymał. Wciąż
znajdują się tu domostwa rodzin Santos i Marto oraz pamiątki związane z życiem Dzieci Fatimskich. Następnie przejazd do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Na zakończenie dnia odwiedzimy Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego
się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą
jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki Najświętszej MariiPanny oraz wielu cudów.
Nazare sławne jest również, jako kurort, ze swojej szerokiej piaszczystej plaży. Będzie czas na krótki odpoczynek na plaży bądź
na spróbowanie rybnych przysmaków miasteczka. Powrót do Fatimy na kolację. Wieczorem, po kolacji, uczestniczymy w modlitwie różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg w hotelu w Fátimie.

Dzień 4: Niedziela, 30.04.2023 r. / FÁTIMA – LIZBONA – CABO DA ROCA – FÁTIMA (334km)
Msza św. Po śniadaniu udamy się do stolicy Portugalii – Lizbony, przepięknie położonej na północnym brzegu rzeki Tag. Naszą
lizbońską przygodę rozpoczniemy od Belem, dawnego portu z czasów świetności imperium kolonialnego Portugalii. Zobaczymy
kościół dawnego Klasztoru Hieronimitów, panoramę Torre de Belem oraz Pomnik Odkrywców. W historycznym centrum, wąskimi uliczkami dzielnicy Alfama podejdziemy do stóp Katedry, gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św.
Wincenty oraz do kościółka św. Antoniego, znanego w świecie jako św. Antoni Padewski. Zgodnie z tradycją, kościół został zbudowany na miejscu, gdzie w 1195 roku urodził się Święty. Zobaczymy również Dolną Lizbonę z szachownicową siatką ulic. Tu
przy słynnym placu Rossio zrobimy krótką chwilę wytchnienia. Następnie jedziemy na Cabo da Roca – przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad
falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Wieczorem powrót do Fatimy na kolację. Wieczorem, po kolacji, uczestniczymy w modlitwie różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg w hotelu w Fátimie.

Dzień 5: Poniedziałek, 01.05.2023 r. / FÁTIMA – PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA (426km)
Msza św. Po śniadaniu, wyruszymy w drogę prowadzącą do Santiago. Jadąc w kierunku północnej Portugalii, wędrować będziemy prastarym szlakiem pielgrzymim „Camino de Santiago”, który ostatecznie zaprowadzi nas do upragnionego celu – Grobu św.
Jakuba. Po drodze zatrzymamy się w Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów
rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków
miasta w czasie rejsu po -Złotej Rzece- jak nazywana jest Douro. Udamy się na degustację wina Porto. Jadąc dalej na północ
przekroczymy granicę Królestwa Hiszpanii, by dotrzeć do Santiago de Compostela. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Santiago de Compostela. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Wtorek, 02.05.2023 r. / SANTIAGO DE COMPOSTELA
Śniadanie. Zwiedzanie centrum Santiago de Compostela. Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, które jest wpisane na
listę UNESCO. Wizyta w jednej z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejscu docelowej drogi Świętego Jakuba –
Katedrze. Msza św. w Katedrze, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć
Apostołowi Jakubowi. Po południu czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Santiago de Compostela.

Dzień 7: Środa, 03.05.2023 r. / SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA/BOM JESUS – FÁTIMA (440km)
Po śniadaniu wyjazd z Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby
Prymasa Portugalii. Nawiedzimy tam Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, gdzie szczególnie uroczyście obchodzone są
Święta Wielkanocne. Msza św. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami. Nocleg w hotelu w Fátimie.

Dzień 8: Czwartek, 04.05.2023 r. / FÁTIMA – LIZBONA – AMSTERDAM (121km)
Śniadanie. Msza św. Czas wolny. W odpowiednim czasie transfer na lotnisko w Lizbonie. Ok. 12:30 odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Holandii o godzinie 14:40. Lądowanie na lotnisku w Amsterdamie o godzinie 18:40. Zakończenie pielgrzymki.

 

Posts created 97

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

error: Content is protected !!