Wesołych świąt Bożego Narodzenia !!!

Niech będzie pozdrowione Twoje narodzenie z Ojca, nim światy powstały!
I to dzisiejsze narodzenie, z mądrej Dziewicy.
O Ogniu, co wszystko spalasz!
O Gwiazdo ze stajenki!

(anonim, ze zbioru „Bóg zakrólował”, Etiopia, XV w.)

 

Drodzy Parafianie !!!

To Dzieciątko – wyczekiwany Książę Pokoju – jest też walecznym Lwem i Ogniem, co spala. Przyzywajmy Jego potężnego głosu nad nami, by nas obudził z uśpienia rutyny i bylejakości, a może zwątpienia czy bezsiły… Wołajmy o dar Ognia, by wypalił w nas to, co nieautentyczne, a w naszym świecie by swoim płomieniem oczyścił to wszystko, co w ludzkich relacjach pochodzi z pychy, chciwości, nienawiści. Naszym świętowaniem uwielbijmy Tajemnicę Wcielenia, a nasza radość niech będzie darem dla innych.

 

Życzymy Wam, by Boża Miłość, która rodzi się pośrodku braku, ciemności i ciszy, wypełniła każdą pustkę, rozświetliła każdy mrok i przemówiła do najbardziej skrytych tęsknot tak, byśmy wszyscy nie bali się już kochać w braku, ciemności i ciszy naszego codziennego życia. Radości i pokoju w świętowaniu Bożego Narodzenia!

Z życzeniami błogosławionych świąt Bożego Narodzenia

 

Wasi Duszpasterze

Posts created 97

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

error: Content is protected !!