Nowe wytycznie Konferencji Episkopatu Nederlandów i rozluźnienie obostrzeń covidowych

Rezygnacja z 1,5 m i rezerwacji miejsc

Biskupi holenderscy postanowili zrezygnować z zasady odległości półtora metra podczas odwiedzin kościoła, pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej wentylacji w budynku kościelnym podczas uroczystości. Rejestracja wstępna i rejestracja nie będą już konieczne. Rozluźnienie wejdzie w życie w sobotę 25 września. 

Brak paszportów covidowych

Biskupi proszą o zachowanie odpowiedzialności i pozostanie w domu osób z objawami, które mogą wskazywać na covid. Odwiedzający uroczystości nie muszą pokazywać paszportów covidowych, ponieważ nie pasuje to do charakteru Kościoła.

Śpiew

Śpiew wspólnotowy jest ponownie dozwolony od 25 września. Chórom wolno również śpiewać ponownie w pełnym składzie, pod warunkiem przestrzegania zasad RIVM dla chórów i zespołów śpiewaczych.

Komunia święta

Komunię można rozdawać nie tylko pęsetą eucharystyczną, ale także ręką (wstępnie oczyszczoną). Ekran kaszlowy jest utrzymywany podczas rozdawania komunii; można również użyć osłony twarzy. Komunia na język nie jest jeszcze dozwolona. Dla wierzących, którzy nie chcą przyjmować Komunii na rękę, pozostaje w mocy dotychczasowe rozwiązanie, a mianowicie użycie własnego korporału.

Posts created 97

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

error: Content is protected !!