REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2023

Drodzy parafianie.  Zapraszamy Was serdecznie na Rekolekcje Wielkopostne, które w naszej parafii odbędą się w dniach 08.03.-12.03.2023. Poprowadzi je dla nas ks. Mikołaj Pilecki SChr. Ks. Mikołaj jest proboszczem w par. św. Józefa w Doniecku, obecnie w Separatystycznej Donieckiej Republice Ludowej, znajdującej się pod okupacją. Od ponad roku nie może przebywać na terytorium swojej parafii. Ks. Mikołaj obecnie posługuje w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieńcu Podolskim. Otoczmy już dzisiaj księdza rekolekcjonistę naszymi modlitwami.
 
08.03.2023, środa, Aalsmeer
19:00 Droga krzyżowa
19:30 Msza św. + konferencja I
 
09.03.2023, czwartek, Westwoud
18:30 Droga krzyżowa
19:00 Msza św. + konferencja I
 
10.03.2023, piątek, Amsterdam
18:30 Droga krzyżowa
19:00 Msza święta + konferencja I
 
11.03.2023, sobota, Amsterdam
11:00 konferencja dla narzeczonych ( w ramach kursu przedmałżeńskiego)
17:15 Msza święta szkolna – nauka dla dzieci
 
12.03.2023, niedziela
09:30 Msza św. + konferencja II Westwoud
12:00 Msza św. + konferencja II Amsterdam
14:00 Msza św. + konferencja II Aalsmeer
16:00 Msza św. + konferencja II Beverwijk
 
Czy ludziom wierzącym potrzebne są rekolekcje? Na to pytanie daje odpowiedź sam Pan Jezus i to własnym przykładem. No bo kto jak kto, ale On na pewno nie miał żadnego grzechu i tym bardziej nie musiał odprawiać rekolekcji. Tymczasem Ewangelie opisują, że po chrzcie w Jordanie Jezus udał się na pustynie i tam się modlił. Tam też jakby „nabrał mocy” do dalszego uzdrawiania, nauczania i wypędzania złych duchów i głoszenia o zbliżającym się Królestwie Bożym. Właśnie te rekolekcje Chrystusa na pustyni, na miejscu odosobnienia mają nam pokazać, że trzeba czasem oderwać się od swoich codziennych zajęć, by na modlitwie, poszcząc i słuchając Słowa Bożego umocnić swoją wiarę.
Znajdujemy tez w Ewangeliach słowa Pana Jezusa skierowane do uczniów. Apostołowie z zapałem opowiadali o tym, jak głosili Słowo Boże, ilu uzdrowili i ile uczynili dobra. Chrystus wysłuchał ich i powiedział: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”. Na osobności też Jezus wyjaśniał swoim uczniom niektóre zawiłości swojej nauki. Widzimy, że i Apostołowie potrzebowali rekolekcji i takie rekolekcje głosił im sam Pan Jezus.
Rekolekcje więc są słuchaniem Chrystusa. Są okazją do wyciszenia się oraz zastanowienia nad sobą i swoim życiem przed Bogiem i wraz z Nim. To szansa, by spotkać Jezusa, poznać Go, pokochać; doświadczyć miłości Boga i na niej budować swoje życie; poznać siebie w świetle Słowa Bożego: swoje życiowe zranienia, zagubienia, zakłamania – pokonać to, co odbiera radość życia; skonfrontować swoją przeszłość i teraźniejszość z Bogiem oraz pojednać się z Nim, by żyć w wolności odczytać właściwie Boży plan w odniesieniu do swego życia.
Zapraszamy na rekolekcje – Wasi Duszpasterze…

Wielki-Post-2023

Zdjęcie 1 z 1

Posts created 97

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

error: Content is protected !!