Złagodzenie środków koronowych

UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!!

Biskupi holenderscy postanowili złagodzić środki koronowe dla Kościoła rzymskokatolickiego od 26 stycznia 2022 r. Maksymalną liczbę wiernych, którzy mogą uczestniczyć w celebracji, ponownie określa wielkość budynku kościelnego (tzw. kubatura półtora metra). Możliwe są również uroczystości wieczorne.

Maksymalna liczba uczestników uroczystości jest równa liczbie osób, które mogą zebrać się w danym kościele w odległości maksymalnie półtora metra od siebie. Rezerwacja z wyprzedzeniem pozostaje obowiązkowa w przypadku uroczystości, w których ma uczestniczyć więcej osób niż pozwala na to półtorametrowa pojemność budynku kościoła. Nadal zdecydowanie odradza się wspólne picie kawy po uroczystości.

Oprócz celebracji możliwe są także inne spotkania kościelne, takie jak katechezy i spotkania wieczorne do godziny 22.00, z uwzględnieniem wszystkich podstawowych środków.

Środki podstawowe

Biskupi z naciskiem podkreślają, że nadal obowiązują wszystkie podstawowe środki ochrony zdrowia, tj. zostań w domu w przypadku skarg, trzymaj odległość półtora metra , przestrzegaj zasad higieny, dobrze wietrz się i noś maseczkę na usta podczas poruszania się po kościele i innych wnętrzach.

Posts created 97

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

error: Content is protected !!